עריכת תמונות אוכל: איך לעשות את זה נכון

אז כמו שאמרתי, התכנסנו כאן על מנת לדבר על עריכת תמונות. בטרם נגיע לנושא העריכה ישנו דבר חשוב שצריך להקפיד עליו לפני והוא: תקלו לעצמכם על החיים!
למה התכוון המשורר?
כאשר אנו עוסקים במלאכת הצילום, תפקידנו לעשות את מקסימום ההשתדלות על מנת שמה שאנו מצלמים יהיה הכי קרוב שאפשר לתוצר הסופי, כך שההתעסקות עם התמונה לאחר מכן היא מזערית.
זכרו: העריכה כאן כדי להעצים את התמונה ולא להציל אותה.
לפעמים קל לנו להגיד ״אה נתקן את זה בעריכה״ ״אה שטויות קצת פוטושופ״ אבל ההתעסקות לאחר מכן גוזלת מהזמן שלנו שלא תמיד נלקח בחשבון.
.
אז יכול להיות שאתם כבר להוטים להגיע לשלב בו נדבר על העריכה אבל רגע! בוא נמנה מספר דברים שכדאי לקחת בחשבון כבר בצילומים! (כמובן שהרשימה ארוכה לכל הדברים שיש לקחת בחשבון ביום הצילומים, אך אני הולכת לדבר בפוסטים הבאים נטו על דברים שמשפיעים על מלאכת העריכה. כמו כן, אני צלמת אוכל ולייף סטייל ולכן לא חייב להיות קשר ישיר עם צילום בתחומים אחרים)
יאללה בוא נתחיל ✨
.
קחו בחשבון צבעים דומים: למשל במקרה שלי כאן בתמונה, הכריך מאוד כתום והשולחנות במסעדה היו עץ בהיר מה שלא החמיא לכריך ולא עזר לו לבלוט ולהיות נחשק. אז בשביל מה התכנסנו??
לכן, האלטרנטיבה הייתה לקחת את הכריך לצבע שונה בתכלית!
אם הייתי מצלמת את הכריך על שולחן העץ, סביר להניח שהכריך היה יוצא פחות טוב ובשלב העריכה כאשר הייתי רוצה למזער את הצבע של השולחן או לחלופין- לחזק את הצבעים הכתומים של הכריך, צבע השולחן היה משתנה בהתאם יחד עם הכריך.
על פי מסקנותיי אלו, ניתנה לי השליטה המלאה לעבוד עם הגוונים הכתומים של הכריך לחוד, והגוונים של השמיים לחוד כאוות נפשי- כל הצדדים זוכים!
.
שתפו את הפוסט עם מי שאתם חושבים שזה יעזור לו ותעדכנו אותו שיש עוד פוסטים בדרך 😏😏

מכירים את הבדיחה הזו על המשפחה שמתארגנת לים/ למחנה/ לעל האש אצל הדודים והאמא שאורזת תיקים ומזוודות רק ״למקרה ש״? אז בייסיקלי לצלם על RAW זה להיות האמא הזו. מצב בו אתם סומכים על עצמכם שדייקתם בתאורה, בחשיפה, באיזון הלבן, בפרספקטיבה וכו׳ אבל עדיין רוצים את כל המידע שבאפשרותכם להשיג על הצילום ״למקרה ש״.
.
כמו שיש אנשים שמתנגדים להתנהגות של האמא המוזרה הזו, יש גם אנשים שחושבים שלצלם על RAW זה מיותר.
למה הם חושבים ככה? כי מדובר בקובץ כבד פי כמה מקובץ JPEG.
כי עם קובץ RAW ניתן ממש להציל תמונות שנראות לא שמישות מה שאומר שלהיות צלם כבר לא נתפס כאומנות כפי שהיה בעבר- הכל דיגיטלי, ממוחשב ונגיש יותר.
.
בשורה התחתונה: אני רוצה למקסם את הסיכויים של העבודה הטובה שלי ולכן אני אישית אבחר לצלם על פורמט RAW. כן, גם אם כמעט סיימתי למלא 5 טרה-בייטס.
אני לא קונטרול פריק. אבל כשמדובר על התמונות שלי, עם הזמן ממש נהייתי 😜
.
זו לא מילה גסה: קבצי RAW נגישים היום גם בסמארטפונים. לא רק לעריכה, אלא גם לצילום- לקונטרול פריקס מנוסים. (כי את זה אפילו אני לא עושה)
.
זה היה עוד פוסט בנושא: דברים שיש להקפיד עליהם בטרם העריכה (ותאמינו לי שיש הבדל עצום בין לערוך RAW לבין JPEG).
אז מה אם זה שוקל יותר! אם תהיו יותר מחושבים עם הקליקים שלכם, לא תרגישו בהבדל 😉

ן דבר יותר מאכזב מלצלם תמונה ממש טובה ואז לערוך אותה בצורה מזעזעת!
עריכה ממש יכולה לשנות את התמונה מקצה לקצה. את המסר שהיא רוצה להעביר, את התחושות, את האווירה.
על כן, מדובר בצוות מנצח!
.
כשלקוחות רוצים לראות את התמונות ישר מהמצלמה אני תמיד אומרת להם ״וזה עוד לפני עריכה!״ וכן יש הבדל של שמיים וארץ.
אני מסתכלת על התמונות וכבר מנתחת בראש את כל מה שצריך לעשות כדי להפוך את התמונה לתמונה מנצחת.
.
טעות שנפוצה בעריכה היא בדר״כ שימוש לא מושכל בפריסטים. פריסטים שמתאימים לבוק חתונה ושמים על תמונות אוכל. פריסטים קונטרסטים וקודרים על תמונות שצריכות להעביר מסר של נקיון ואסתטיקה.
.
אני מאמינה שכל אחד צריך ליצור לבד את הפריסטים שהכי מיצגים אותו. גם אם אתם לא יודעים לערוך עכשיו, אתם תלמדו כמו שאני למדתי ממש לבד ובעצמי.
אני לא תופסת מעצמי איזו גורו בעריכה, אבל אני כן משתמשת בנסיון שצברתי במשך כל שנות העריכה שלי כדי לגרום גם לכם לשים לב לפרטים הקטנים ולהשתפר.
.
בשלב הראשוני כאשר אתם לא יודעים מאיפה להתחיל ואיך לקחת את התמונה שלכם לשלב הבא כל שעליכם לעשות הוא: לחפש השראה!
כן כן, פינטרסט זה לא מקום רק ללמצוא השראה של פריימים. מה שעובד לאחרים יעבוד גם אצלכם- בעריכה!
לא רק פינטרסט: יש צלמי אוכל שאני ממש אוהבת את העריכה שלהם ואני בוחרת לבהות בתמונות שלהם ולנתח כמה השחור הוא שחור, כמה הלבן הוא לבן בוהק, כמה קונטרסט ואיזה דגש יש על הצבעוניות בתמונות שלהם.
לא שוכחת את העיקר: אכוון לקחת השראה רק מתמונות שמעבירות את המסר שגם אני רוצה להעביר ולכן צריך לבחור את התמונות שיש להן עריכה שהתחברתם אליה וגם שמותאמת למה שאתם מחפשים.
לא לשכוח שיש מה שיפה ויש מה שמתאים.

פרגון קטן לאדם, פרגון גדול לאנושות:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השארתי לכם טעם של עוד?
הינה עוד כמה פוסטים שעשויים לעניין אתכם

״הו, אילו הייתי יכול/ה לקבל התראה למייל
על כל פוסט חדש שמתפרסם...״

כן כן, אני שומעת עד לכאן את רחשי ליבך. רציתי לומר שזה אכן אפשרי!
אם טיפים, מידע והשראה סביב עולם הצילום, יצירת תוכן וסושיאל זה משהו שמעניין אותך אז…

מה ששנוא עלייך- אל תעשה לחברך! אני לא מספימה. ובכל זאת אם תרגיש/י שהמיילים שאני שולחת לא מעניינים ולא רלוונטים- תוכל/י להסיר עצמך מהרשימה בכל עת.

רק אל תגרמו לי לדבר לעצמי...