למה פורטפוליו לצלם זה הכרחי?

אני אפילו לא יודעת אם פורטפוליו זה הכרחי במיוחד, מאחר והיום כולם פשוט מחפשים את חשבון האינסטגרם.
אבל יודעים מה? זה הכרחי. אני החלטתי! רוצים להשתכנע גם? הינה כמה סיבות שהצלחתי לחשוב עליהן ונתנו לי מוזה לכתיבת פוסט זה (כן ירבו):
.
1. פנים ויזואלים: אם אתם מטפחים את הפנים שלכם, והלוגו של העסק זה הפנים של העסק, אלא שאצל צלמים הפורטפוליו הוא הפנים- אז טפחו אותו! אה, ובלי קשר לצלמים- כל אומן באשר הוא זקוק לפורטפוליו, בעיניי.
.
2. תחשבו בגדול: אני אוהבת לחשוב וגם להאמין שביום שאעשה עבודה גדולה ומטורפת באמת באמת, אהיה מוכנה להציג תיק עבודות לפני כן. בעיניי זה לא מקצועי מספיק לפנות למגזינים, ספרי בישול או רשתות עולמיות עם אינסטגרם במקום פורטפוליו שמציג את מיטב העבודות שלי. על כן, אם אתם מתכננים לעשות פרויקט רציני בעתיד ומיחלים לכך- בנו את הפורטפוליו שלכם ושמרו עליו מעודכן. יש לציין שגם פורטפוליו בדפוס זה סופר מקצועי ומרשים, אך לשמור עליו מעודכן- דיי חסרון גדול…
.
3. ריבים עם הפיד: יש לי מלא תמונות שאני מתה לפרסם, אבל לא מתישב לי טוב עם הסידור של הפיד. שהפיד שלי לא יראה אסתטי? חלילה וחס! עוד מקרה: יש לי מלא תמונות אבל לא רוצה ליצור עומס או אין לי תמיד מה לכתוב. בפורטפוליו אין לי את השיקולים האלו, והתמונות יכולות לעלות בקלות באותו יום שאני עורכת אותן. קטע!
.
4. חפירות לשלטון: לפחות ככה זה אצלי באינסטגרם, יש חפירות שחבל על הזמן. חפירות בקטע טוב, כך לפחות אני מקווה… אבל לא חפירות שמעניינות במעמד קבלת החלטה: האם עליי להעסיק את העלמה הזו כן או לא?! לפחות בפורטפוליו ברור מאוד לאיזה לקוחות צילמתי, עם אילו חברות פרסום עבדתי ודרכים ישירות ליצור איתי קשר- בלי טיפים, מחשבות ושאלות.

5. אישיות פלוס תכלס: מי מחפש היום בגוגל? אני מחפשת בעלי מקצוע באינסטגרם ממזמן, ממש לא בגוגל. או פה לאוזן- גם זה תופס לגמרי. אבל תהיו בטוחים שגם כאשר אני מגוללת בפיד מסוים, תמיד אני אחפש קישור בביו לאתר ואז משלבת בין השניים. למה? כי אינסטגרם בעיניי זה יותר האישיות של האדם- עם מי אני הולכת לעבוד. והאתר נותן לי אינדקציה לאיך העבודה בפועל. אין ספק שמעניין אותי גם התכלס- בתכלס 🤷🏼‍♀️
.
6. מקסימום נגישות: פה אני כותבת בעברית. בפורטפוליו החדיש הכל יהיה באנגלית. למה? כי בישראל מבינים עברית ואנגלית, אז לא דואגת לגביכם. לגבי שאר העולם- תהיה להם ההזדמנות לראות מה אני עושה, ולקרוא עליי קצת ללא חשש מתרגום לקוי של גוגל.
.
7. אחלה ליטוף לאגו: אני נכנסת לאינסטגרם, מגוללת בפיד ונתקלת בכל כך אבל כל כךךךך הרבה כשרון!!! מכה בי מכל הצדדים. אתם יודעים אחרי כמה מכות כאלה אני נכנסת לפרופיל שלי הלומת קרב ומרגישה עולב. ההזדמנות לעבור על כל התמונות שאי פעם צילמתי ולברור את המוצלחות נותנת לי הרגשה מממממממש טובה וברגע אחד אני שוכחת מחוסר הבטחון שתקף אותי.
.
8. כולם מרוצים: כי עכשיו קורונה. אז הינה לכם מטלה עם כוונות טובות ונעלות שעוסקות באופן ישיר בעסק שלכם. יש לכם משהו יותר טוב לעשות? כי בין אם הלקוח הפוטנציאלי שלכם הוא אדם שבוחר בעל מקצוע דרך פרופיל אינסטגרם או אתר- יש לכם את שתי האפשרויות. איזו עוד סיבה יש לו לסרב לכם?

פרגון קטן לאדם, פרגון גדול לאנושות:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

השארתי לכם טעם של עוד?
הינה עוד כמה פוסטים שעשויים לעניין אתכם

״הו, אילו הייתי יכול/ה לקבל התראה למייל
על כל פוסט חדש שמתפרסם...״

כן כן, אני שומעת עד לכאן את רחשי ליבך. רציתי לומר שזה אכן אפשרי!
אם טיפים, מידע והשראה סביב עולם הצילום, יצירת תוכן וסושיאל זה משהו שמעניין אותך אז…

מה ששנוא עלייך- אל תעשה לחברך! אני לא מספימה. ובכל זאת אם תרגיש/י שהמיילים שאני שולחת לא מעניינים ולא רלוונטים- תוכל/י להסיר עצמך מהרשימה בכל עת.

רק אל תגרמו לי לדבר לעצמי...